Zaprešić - Podbrezova 3:5

Uzvratni susret četrvrtfinala Lige prvaka napunio je zaprešićku kuglanu jer u goste nam je dolazila ekipa Podbrezove predvođena najboljim kuglačem današnjice Vilmošem Zavarkom. Tome je svakako pridonio i rezultat iz prve utakmice koju su gosti dobili sa 5:3. Bio je to rezultat koji je i jednoj i drugoj ekipi davao nade za prolazak.

Utakmicu su otvorili Manev (658) protiv Zavarka (680) i Mance (635) protiv Tepše (636). Obojica naših igrača odlično su krenula u susret i osvojili prve setove. Manev je odigrao odlično i drugi set no loša pozicija u posljednjem otvoru dala je priliku Zavarku da izjednači rezultat što je najbolji igrač ovog susreta iskoristio i poravnao na 1:1. S druge strane slično se dogodilo i Manceu. Serija rasparenih otvora onemogućila ga je da povede sa 2:0 u setovima. U nastavku Zavarko igra pesprijekorno i osvaja poen protiv Maneva a sa druge strane Mance unatoč vrlo doboj igri u posljednjem setu propušta uzeti poen. Na taj su način gosti došli do velike prednosti od 2:0.

U drugom bloku očekivali smo 2 poena no Mario Fridl (595) je protiv kombinacije Tomka/Pasiak propustio uzeti poen unatoč vodstva od 2:0 i 27 čunjeva prednosti. S druge strane Vadovič (634) je znalački iskoristio blijedu partiju Bogdanovića (632) i odveo goste u polufinale.

Posljednji blok u kojem su nastupili Bolanča (661) protiv Kune (678) i Zadravec (616) protiv Nemčeka (552) igrao se za prestiž. Kuna je odličnom igrom uzeo poen protiv Bolačne dok je Zadravec Bio bolji od Nemčeka za konačnu pobjedu gostiju rezultatom 3:5 (3797:3780).

Čestitamo gostima na zasluženom prolasku u polufinale LIge prvaka gdje im želimo odličan rezultat i zahvaljujemo se našim navijačima na bodrenju tijekom cijelog susreta.

Utakmicu možete pogledati na našem Youtube kanalu (kliknite OVDJE)