Zadar-Zaprešić 2:6

U 8. prvenstvenom kolu čekalo nas je teško gostovanje u Zadru. Iako domaćini nisu na nivou od prije desetak godina ove godine su vrlo opasan domaćin. Već tradicionalno protiv nas igraju posebno dobro. Očekivali smo to i ovoga puta. Na kraju je ispalo da smo imali pravo kada smo očekivali vrlo raspoložene domaćine i vrlo tešku utakmicu.

Za nas su u prvom bloku nastupili Branko Manev (631) protiv Stanka Čote (595) i Matija Mance (633) protiv Luke Ukalovića (645). Domaćini su odlično ušli u meč. Oba domaća igrača osvajaju prve setove. Ukalović je osvojio i drugi i uz to napravio i solidnu razliku u čunjevima. I dok je Manev u nastavku sigurnom igrom osvojio poen, Mance je u trećem setu gotovo u potpunosti nadoknadio zaostatak i bio je na pragu osvajanja poena no Ukalović je sa 89 čišćenja u posljednjem setu uspio spasiti poen pa se u drugi blok ušlo rezultatom 1:1 uz našu prednost od 24 čunja.

U drugom bloku nastupili su Luka Bolanča (665) protiv Andrije Božičevića (591) i Branislav Bogdanović (574) protiv Mara Baljka (682). Bio je to blok u kojem nije bilo velike neizvjesnosti po pitaju osvajanja poena jer su to Bolanča i Baljak odradili suvereno. No vodila se velika bitka za prednost u čunjevima koja je na koncu bila za 10 čunjeva na strani domaćina.

U trećem bloku tražili smo barem poen i nadoknadu malog zaostatka u čunjevima. Taj zadatak su odlično odradili Bojan Vlakevski (627) i Borna Gašpert (633) protiv Matije Cindrića (612) i Krste Lulića (574). Vlakevski je teško došao do prva dva seta no u trećem je odličnom igrom došao do poena uz solidnu razliku u čunjevima. Za to vrijeme Borna je u prva dva seta sa odličnih 340 čunjeva osigurao poen uz veliku razliku u čunjevima što je i riješilo pitanje pobjednika u meču. Domaći igrači su u posljednjem setu uspjeli samo ublažiti poraz.

Slijedeće subote na rasporedu je posljednje kolo kada nam u goste dolazi drugoplasirana ekipa na tablici splitski Mertojak.  Utakmica počinje u 15 sati.