Ostvaren plasman u polufinale Lige prvaka

U uzvratnom susretu četvrtfinala Lige prvaka gostovali smo kod mađarske ekipe Zalaegerszegi TK. S obzirom na visoku pobjedu u prvom susretu od 7:1 za prolazak su nam bila potrebna dva igračka poena. Bez obzirom na kvalitetu naših današnjih protivnika bili smo uvjereni da imamo dovoljno kvalitete ovu utakmicu mirno privesti kraju. Domaćini su u utakmicu krenuli na sve ili ništa postavivši u prvi blok svoja tri najbolja igrača. S druge strane mi smo u susret krenuli malo opreznije sa Bornom Gašpertom (575)na Boantu (636), Branislavom Bogdanovićem (572) na Atilu Nemeša (634) i Bojanom Vlakevskim (650) na Jarfasa Szilada (603). Takav pristup nam je donio poen uz 4 osvojena seta prije svega zahvaljujući fantastičnom nastupu Vlakevskog koji je sa 650 čunjeva bio uvjerljivo najbolji igrač cijelog susreta.

U drugom bloku nam je za prolaz bio dovoljan jedan poen. Taj zadatak imali su Branko Manev (603) protiv Rudolfa Balasza (620), Matija Mance (577) protiv Šandora Farkaša (593) i Luka Bolanča (630) protiv kombinacije Adam Farkaš i Karoly Kozma (582). Luka je poput Bojana odigrao fantastično prva dva seta i poveo sa 2:0 uz 49 čunjeva prednosti što je praktično značilo osiguran plasman u polufinale. Manev i Mance su poene izgubili u posljednjim setovima pa su domaćini na taj način došli do pobjede od 6:2 (3668:3607).

U polufinalu nas čeka ekipa Zengő Alföld Szeged dok se u drugom polufinalu sastaju Roth Weiss Zerbst i Mertojak.

Završni turnir igra se u Apatinu 28 i 29. 3. 2020.