KK Zaprešić u finalu Europa pokala

U današnjem polufinalu protiv mađarskog doprvaka ekipe Repcelaki SE, sigurnom igrom, izborili smo naše šesto međunarodno finale. U četiri od prethodnih pet popeli smo se na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja. Nadamo se istom ishodu i sutra protiv austrijskog doprvaka KSK Union Orth / Donau.

Današnje utakmica je od samog početka bila pomalo jednosmjerna ulica, barem što se krajnjeg pobjednika tiče. U prvom bloku Matija Mance (593) i Branko Manev (624) osvojili su poene i 46 čunjeva prednosti. Uz to osvojili su i 6 setova. Toth (596) i Horvath (580) su borbenom igrom prijetili no naš dvojac je u presudnim trenucima bio koncentriraniji i zasluženo došao do punog plijena. U drugom bloku Fridl (588) lako dolazi do poena sa maksimalnih 4:0 dok se Bolanča (578) puno mučio da osvoji poen (2:2). Uz četiri igračka poena i 13 osvojenih setova već smo tada i matematički bili u polufinalu.

Posljednji blok donio je nastupe Alena Kujundžića  i Uroša Stoklasa našeg, u kvalifikacijama, ponajboljeg dvojca. Oni su to na stazi i pokazali Alen se zaustavio na visokih 662 dok je Stoklas dogurao do 610 čunjeva. Mađarski dvojac ovakav tempo nije mogao pratiti Moricz je završio na 528 dok je Molnar srušio 559 čunjeva za konačnih 8:0 (3655:3354).

Sutrašnje finale je na programu u 13,30 sati. Live stream se može pratiti na You Tube kanalu KK Triglav Kranj.

 

Tablica
1 ZAPREŠIĆ 38
2 MERTOJAK 30
3 ZADAR 22
4 POŠTAR 18
5 BJELOVAR 17
6 OSIJEK 14
7 VELEBIT 13
8 GRMOŠČICA 12
9 GORANKA 12
10 ĐURĐENOVAC 6