KK Zaprešić-KK Zadar 8:0

Danas je utakmicom KK Zaprešić-KK Zadar započelo 27. ekipno prvenstvo Republike Hrvatske. Zadrani su povratnici u elitni razred hrvatskog kuglanja i bez obzira na sve još uvijek imaju respektabilnu ekipu. Pokazali su to i danas pogotovo u prvom bloku. Vlakevskom (667), Manevu (632) i Bogdanoviću (636) je tek koncem trećeg seta uspjelo napraviti osjetniju razliku. Ukalović (612), Nemet (568) i Kujundžić (610) su parirali koliko su mogli no razlika u kvaliteti ipak je bila na našoj strani. U drugi se blok ušlo sa 3:0 i 145 čunjeva prednosti na našoj strani. Našem trojcu Bolanča (652), Stoklas (633) i Fridl (630) nije preostalo ništa drugo nego mirno utakmicu privesti kraju. Mladi Božičević (573) je tek u trećem setu imao neku šansu za osvojiti set dok je sve drugo bilo uvjerljivo na strani Bolanče. Stoklas iz prošlosti nema dobrih iskustava u mečevima sa Baljkom (584). Prva dva seta bila su podosta izjednačena i oba je osvojio Stokals. U nastavku je Uroš rutinski došao do poena. Vrlo neizvjestan meč odigrali su Fridl i Čota. Čota je poveo sa 2:0 u setovima uz velikih 27 čunjeva prednosti. Borbeni Fridl je u nastavku meča odigrao fantastično (348) i potpuno preokrenuo meč za konačan rezultat od 8:0 (3850:3543).

Od ostalih rezultata valja izdvojiti remi u gradskom derbiju izmešu splitskih ekipa Poštara i Mertojaka. Identičan rezultat bio je u Bjelovaru gdje su gosti iz Otočca osvojili vrijedan bod. Važne pobjede izvojevali su Medveščak 1958 protiv Kandita i Osijek protiv Grmoščice. Vlakevski je sa 667 srušenih čunjeva zaslužio epitet igrača kola.

U slijedećem kolu domačini smo trenutno drugoplasiranoj ekipi zagrebačkog Medveščaka. Utakmica započinje u 13 sati.

Snimku današnje utakmice možete pogledati na našem Youtube kanalu. Link se nalazi OVDJE.