KK Zaprešić - KK Beograd 5:3

Nakon što smo u osmini finala LP u dvije utakmice bili bolji od beogradskog Partizana za ulazak u polufinale morali smo nadjačati i prvaka Srbije ekipu Beograda. Sve što smo govorili za ekipu Partizana vrijedi i za Beograd s time da su igrački kompletniji. Bili smo svjesni da se pitanje pobjednika neće riješiti u prvoj utakmici stoga smo željeli ostvariti rezultat koji bi nam jamčio miran uzvrat za tri tjedna u Beogradu.

U prvom bloku za nas su nastupili Vlakevski (674) protiv kombinacije Simonović/Jakab (582), Bogdanović (613) protiv Jagličića (627) te Fridl (653) protiv Šakića (615). Odličnim nastupima Vlakevski i Fridl osvojili su poene sa maksimalnim rezultatom u setovima dok je Bogdanović lošom igrom prije svega u čišćenju dozvolio Jagličiću da osvoji poen za goste.

U nastavku susreta Bolanča (666) je igrao protiv Baranja 654), Manev (617) protiv Ostojića (617) i Stoklas (617) protiv mladog Kličarića (652). Priželjkivali smo osvajanje 2 poena za rezultat od 6:2 što bi nam osiguravalo miran uzvrat no Manev i Stoklas nisu uspjeli osvojiti poene. I dok se Stoklas namjerio na izuzetno raspoloženog Kličarića koji je odigrao tri briljantna seta Manev je morao osvojiti poen protiv Ostojića no napravio je previše grašaka što je iskusni Ostojić znao iskoristiti. U meču Bolanče i Baranja gosti su tražili poen za neriješeni rezultat. Baranj je prije posljednjeg seta imao i vodstvo od 2:1 i 4 čunja no Bolanča je u posljednjem setu briljirao (176:160) za konačnih 5:3 (13:11 u setovima).

Ovaj rezultat daje pravo i jednoj i drugoj ekipi da se nadaju prolasku u polufinale što garantira odličnu utakmicu za tri tjedna na Banjici.