KK Osijek - KK Zaprešić 3:5

U nastavku ligaških nastupa gostovali smo kod ekipe Osijeka. Domaćinima su bodovi prijeko potrebni ukoliko žele ostati u borbi za mjesto koje vidi u euro natjecanja. U dosadašnjem tijeku prvenstva velike muke da osvoje bodove imali su i Mertojak i Grmoščica pa smo znali da će nam ova utakmica biti idealna priprema za uzvrat Lige prvaka u Beogradu.

Domaćini su sve svoje adute stavili u prvi blok. Pa su tako nastupili Manev (590) protiv Radoša (603), Bogdanović (582) protiv Liovića (632) i Fridl (545) protiv Mušanića (617). Sva tri meča otišla su na stranu domaćina. Liović i Mušanić su bili uvjerljivi, dok se velika borba vodila između Radoša i Maneva. Manev je imao vodstvo od 2:1 koje nije uspio pretvoriti u poen pa se u drugi blok krenulo sa 3:0 i 135 čunjeva razlike za domaćina. Iako je drugi domaći blok znatno slabiji od prvog naš trojac Stoklas (592), Bolanča (624) i Vlakevski (632) imali su vraški težak zadatak sustići ogromnu prednost domaćina protiv Tutnjevića (558), Pušića (560) i Harkanovca (549). Naši igrači su u prvom setu uspjeli nadoknaditi 33 čunja no i dalje je prednost bila preko 100 čunjeva. No u drugom setu Stoklas je nadoknadio 26 čunjeva, i Vlakevski 17 pa se razlika smanjila na 61 čunj. U trećem setu se činilo da će domaćini uspjeti obraniti prednost jer su Tutnjević i Harkanovac povećati prednost za 3 čunja dok je Bolanča dobio set za 26 čunjeva. No u posljednjem setu sva trojica naših igrača odličnom igrom dolaze do poena i u potpunosti preokreću meč u našu korist. Na kraju smo zaostatak od 135 čunjeva pretvorili u prednost od 46 čunjeva.

Osim sa bodovima zadovoljni smo sa prikazanom borbenosti koja će nam biti prijeko potrebna za 14 dana u Beogradu. Čestitamo domaćinima na odličnoj utakmici koja nam je bila sjajna uvertira za LP zahvaljujemo se sjajnom druženju nakon utakmice.

Sada slijedi prvoligaška stanka zbog pojedinačnog Svjetskog kupa, zatim uzvrat LP u Beogradu a na domaću stazu vračamo se 23.2.2019. kada nam u goste dolazi ekipa Bjelovara.