KK Medveščak 1958 - KK Zaprešić 2,5:5,5

Prije prvenstvene pauze zbog odigravanja Lige prvaka uspješno smo odradili 11. prvoligaško kolo na gostovanju u Kranjčevićevoj ulici kod neugodne ekipe Medveščaka 1958. Domaćini su u prošlom kolu osvojili važne bodove na gostovanju u Osijeku kod Kandita i tako rasterećeni pružili nam žestok otpor. Utakmicu su otvorili Luka Bolanča protiv Darka Mađara i Branko Manev protiv Dinka Džepine-Bajića. Oba naša igrača nisu vodstvo od 2:1 u setovima uspjela pretvoriti u poen. Bolanča je, unatoč lošem posljednjem setu jedva uspio iščupati pola poena protiv borbenog Mađara dok je Manev posljednji set izgubio sa 23 čunja razlike. Tako su domaćini, pomalo neočekivano imali vodstvo 1,5:0,5 uz 5 čunjeva prednosti.

Zadatak da utakmicu preusmjere u našu korist imali su Bojan Vlakevski protiv Velimira Mrkonjića i Branislav Bogdanović protiv Zlatka Filipančića. Oba naša igrača svoje su zadatke odradili kako se od njih i očekivalo. Vlakevski je potvrdio svoju dobru formu i sa 620 srušenih čunjeva zaslužio epitet igrača utakmice dok je Bogdanović u srazu sa Filipančićem iskoristio Zlatkov loš drugi set i otišao na nedostižnu razliku. Rezultat nakod drugog bloka bio je 2,5:1,5 za nas i za pobjedu je samo trebalo sačuvati 75 čunjeva prednosti.

Iako je domaći dvojac Belar-Matić u jednom trenutku spustiti razliku ispod 30 čunjeva Fridl i Stoklas su mirnom igrom kontrolirali razliku koja je na kraju bila 56 čunjeva za konačan rezultat 2,5:5,5. Ukupna rezultat, s obzirom na pripremu kuglane, od 3526 je sasvim korektan.

Slijedeće subote je na rasporedu prva utakmica četvrtfinala Lige prvaka u kojoj se sastajemo sa ekipom Beograda. Utakmica počinje u 13 sati.