KK Beograd - KK Zaprešić 3:5

Na uzvratni susret četvrtfinala Lige prvak na beogradsku Banjicu ponijeli smo minimalnu prednost od 5:3 iz prvog susreta. Domaćini su u prvom susretu pokazali da znaju iskoristiti svaku pa i najmanju pogrešku. Stoga smo u utakmicu ušli sa jasnim ciljem da protivnicima ne dajemo previše prilika. U prvom bloku domaćin je krenuo sa svojim ponajboljim dvojcem Baranj (646) i Kličarić (630) dok su za nas nastupili Bogdanović (649) i Fridl (561). Bogdanović je odigrao odlično no za poen protiv Baranja je trebao i ponešto sreće. S druge strane Mario, nakon odličnog prvog seta, u nastavku nije uspio parirati Kličariću pa su domaćini poveli sa 2:0 uz 66 čunjeva prednosti. U drugom bloku Zadatak da sustigne prednost u čunjevima imali su Bolanča (654) i Manev (666) protiv Simonovića (606) i Šakića (583). Obojica naših igrača imali su problema u prvom setu. Manev je do seta došao tek u završnici dok je Luka unatoč rezultatu od 161 ostao bez seta. No u drugom setu naš dvojac odigrao je odlično (zajedno ruše 349 čunjeva) i u potpunosti preokrenuo tok meča u našu korist. Već tada je razlika u čunjevima bila na našoj strani. Tračak nade domaćinima pružio je Simonović koji je osvojio 3.set i poveo 2:1 pa mu je trebalo pola seta za poen. Čak su i pune posljednjeg seta bile izjednačene no Luka je posljednje čišćenje odigrao odlično i sigurno osvojio poen. S druge strane Manev je 3.set odigrao neriješeno da bi u posljednjem setu sa 185 srušenih čunjeva uvelike povećao našu prednost u čunjevima.

Zadatak da obrani 65 čunjeva prednosti imali su Vlakevski (619) i Stoklas (623) protiv Ostojića (586) i Jagličića (655). Obojica naših igrača osvojila su 1. set i tada je već praktično pitanje pobjednika bilo riješeno. Do kraja utakmice Jagličić je odličnom igrom osvojio poen protiv Stoklasa dok je Vlakevski bez većih problema upisao poen protiv Ostojića za konačnih 5:3 uz 66 čunjeva prednosti. Posebno smo zadovolji i ukupnim rezultatom od 3772 srušena čunja jer je to najveći rezultat ove sezone na kuglani Banjica. Domaćinima se još jednom čestitamo na odličnoj utakmici, zahvaljujemo na prekrasnoj dobrodošlici i druženju nakon utakmice.