1/8 finale kupa RH

Nakon završetka domačeg prvenstva i međunarodnih natjecanja, osminom finala, započelo je natjecanje u kupu RH. Ždrijeb nam je za protivnika odredio ekipu Željezničara iz Čakovca a utakmica je odigrana u Koprivnici. Čakovčani su nes(p)retno izgubili prvoligaški status pa su dobrim nastupima u kupu pokušali produžiti sezonu. S druge strane mi smo u ovoj utakmici bili veliki favoriti ali je to trebalo pokazati u utakmici.

Utakmicu su za nas otvorili Branko Manev (590) protiv Ninoslava Mikca (593), Luka Bolanča (589)) protiv Bojana Plevnjaka (522) i Branislav Bogdanović (549) protiv Tomislava Tvaroga (551). Manev je odigrao dva odlična, poveo sa 2:0 u setovima i stao. Borbeni Mikac je to objeručke prihvatio Brankovu indolentnost i osvojio poen za čakovčane. U drugom meču Luki Bolanči su 3 odlična seta bila dovoljna da uvjerljivo osvoji poen protiv Plevnjaka. Za treći meč se očekivalo da bude neizvjestan ali da će Bogdanović i Tvarog voditi borbu za poen na 550 malo je tko očekivao.

U drugom bloku Nikola Uzelac (591) je nakon gubitka prvog seta odličnom igrom došao do poena protiv Predraga Turka (558). Mario Fridl (572) je olako prepustio 2 set Luki Štrukelju (555) pa je morao dobro zapeti za poen. Slično je odigrao i Matija Mance (576) protiv Luke Hojskog (556). Sa dva prestupa poklonio je prvi setu pa je do kraja meča morao strepiti za poen.

Utakmica je na kraju završila uvjerljiom pobjedom od 6:2 uz 132 čunja prednosti na našoj strani. Četvrtfinale kupa na rasporedu je 3. lipnja a protivnika ćemo saznati u petak 28. travnja 2017. kada je u Varaždinu ždrijeb četvrtine finala.