KK Zadar-KK Zaprešić 1:7

Posljednju službenu utakmicu u 2015. godini odigrali smo u Zadru kod istoimenog domačina. Bila je to odgođena utakmica (zbog tehničkih problema sa kuglanom) posljednjeg 11. kola prvog dijela prvenstva. Još do prošle godine smo sa zadarnima igrali derbi utakmice u kojima se pobjednik odlučivao u posljednjim kuglama. Nažalost ove sezone KK Zadar se nalazi na začelju prvenstvene ljestvice, gdje pritisnut organizacijskim i financijskim problemima, muku mući sa opstankom u elitnom kuglačkom društvu.

Mi smo u utakmicu ušli kao izraziti favorit sa željom da pitanje pobjednika riješimo što je moguće ranije. Da se taj plan ostvari što prije pobrinuo se Danijel Funda koji je osvojio poen protiv ponajboljeg domačeg igrača Luke Ukalovića. Danijel je odigrao odlična prva tri seta (479) i poveo sa 3:0 u setovima. Odlični Ukalović je u posljednjem setu samo ublažio poraz. S druge strane Branko Manev (574)  je bez problema osvojio poen protiv mladog Vedrića (527). U drugom bloku Matija Mance (585) i Branislav Bogdanović (627) su nas sigurnom igrom protiv Čede Alića (564) i Ivice Perića (540) doveli u vodstvo od 4:0. U posljednjem bloku počasni poen za domačine osvojio je iskusni Mario Baljak (563) protiv Nikole Uzelaca (570), dok je kombinacija Damir Fučkar (605) i Leo Herceg (294) bila uvjerljiva protiv Filipa Zelića (544).

Ovom pobjedom zadržali smo vrh prvenstvene ljestvice koja nam je donijela naslov „jesenskog prvaka“.

Nakon novogodišnjih blagdana čeka nas gostovanje u Kranjčevićevoj kod drugoplasirane ekipe Medveščaka 1958. Utakmica je na rasporedu 9. siječnja s početkom u 15 sati.