Finale 8. otvorenog prvenstva Zaprešića

Od 10 sati je u tijeku finale otvorenog prvenstva Zaprešića. Nastupaju najbolja 24 igrača iz kvalifikacija. Trenutno je na rasporedu pretkolo. Do sada su nastup u osmini finala izborili Borna Gašpert, Ana Bacan (nakon 22:21 u SV), Jurica Bogović (19:18 u SV), Bruno Milinković, Milan Uzelac (19:13 u SV), Marijan Papić, Mario Mušanić i Boštjan Kastaneto.

1/8 finale

Branislav Bogdanović je rezultatom 2:0 osigurao prolaz u 1/4 finale. Isto je prošlo za rukom i Matiji Manceu koji je istim rezultatom bio bolji od odlične Ane Bacan. Nakon uzbudljivog susreta u SV plasman u 1/4 finale izborio je i Ibrahim Memedi protiv Brune Milinkovića, dok je Jurica Bogović sa 2:0 bio bolji do Darka Mađara. Mark Bortek bio je bolji od Marijana Papića (SV 23:21) i Bojan Vlakevski od Milana Uzelca sa 2:0. Odličan nastup odigrao je Luka Bolanča i sa 2:0 je prošao u 1/4 finale. S druge strane Damir Fučkar i Mario Mušanić su za prolazak morali igrati SV. Rezultatom 23:22 dalje ide Mario Mušanić.

1/4 finale

Plasman u polufinale izborili su Branislav Bogdanović protiv Marka Mojmira Borteka rezultatom 2:0 i Matija Mance protiv Bojana Vlakevskog nakon SV rezultatom 25:22. Nakon njih uspjelo je to i Luki Bolanči protiv Jurice Bogovića i Mariu Mušaniću protiv Ibrahima Memedija.

1/2 finale

Oba susreta polufinala mogu se okarakterizirati kao finale prije finala. Sva četvorica igrača prikazala su vrhunsku igru. Mance je u završnici prvog seta sa tri devetke uspio preokrenuti set u svoju korist. Borbeni Bolanča je u završnici 2. seta došao do izjednačenja pa je o finalisti odlučivao SV. Precizniji je bio Matija Mance i sa 25:19 izborio finale protiv Bogdanovića koji je u dvoboju sa Mušanićem srušio 366 čunj. Mušanić pokušao sve nebi li barem izborio SV međutim Brna je i drugi set igrao bez greške pa se Mario morao zadovoljiti trećim mjestom.

U finalu Mance je dobio prvi set 161:158 ali je Bogdanović sa rezultatom 174:146 izborio SV. Rezultatom 24:18 pobjeda je pripala Branislavu Bogdanoviću.

Na kraju osmog po redu otvorenog prvenstva Zaprešića još jednom se zahvaljujemo svim igračima na sudjelovanju, zatim tvrtkama Funda d.o.o., DBT, Zagrebačka pivovara, ŠVIGA d.o.o., LEA d.o.o., Drvostil d.o.o., Elting-p d.o.o. koji su nam pomogli u organizaciji ovog turnira, te svima koji su kupili tombole.

Većina tombola je podijeljena, a preostale nagrade mogu se podići u kuglani. Popis nagrada i dobitnika možete vidjeti ovdje.