Utakmica s Podbrezovom

Pripremni period se polako bliži kraju. Za malo više od tjedan započinje liga. Nakon napornog vikenda u Bačkoj Topoli danas smo u pripremnom susretu ugostili sportske prijatelje iz  Podbrezove.
Gosti predvođeni Vilmošem Zavarkom, ponajboljim kuglačem današnjice, pripadaju samom svjetskom kuglačkog vrhu i zbog toga su idealan protivnik za testiranje forme prije početka prvenstva.

Utakmicu su počeli Danijel Funda protiv Daniela Tepše i Branislav Bogdanović protiv Tomaša Pasiaka. Oba susreta su bila vrlo neizvjesna do samoga kraja. U dvoboju dva Danijela uspješniji je bio Funda koji je sa 166 srušenih čunjeva osvojio posljednji set i rezultatom 2,5:1,5 osvojio i poen. S druge strane vrlo sličan dvoboj odigrali su Bogdanović i Pasiaka. Nakon tri odigrana seta  rezultat je također bio 1,5:1,5 pa je odlučivao posljednji set kojeg osvaja Bogdanović rezultatom 171:144.

U drugom bloku sastali su se Mario Fridl protiv Martina Kozaka i Matija Mance protiv Milana Tome. Odličnom igrom Mario Fridl je potvrdio da ulazi u proljetnu formu. Protiv ovako raspoloženog Fridla Kozak nije imao nikakvih šansi. S druge strane briljirao je Matija Mance koji je susret otvorio sa 205 čunjeva što je novi rekord staze 3. I ostale staze je odigrao odlično (162, 165,177) što je bilo dovoljno za Matijin novi osobni rekord koji sada iznosi velikih 709 čunjeva. Usprkos vrlo dobroj igri i iskazanoj velikoj borbenosti Tomka danas nije mogao parirati vrlo raspoloženom Matiji.

U posljednjem bloku nastupili su Vilmoš Zavarko protiv mladog Jure Zadravca i Nikola Uzelac protiv Erika Kune. Budući da je prošli vikend Zavarko srušio pomalo nestvarnih 755 čunjeva mnogi su i danas očekivali sličan rezultat. Međutim Vili se danas, usprkos vrlo dobre igre, zaustavio na 658 srušenih čunjeva što je bilo dovoljno za osvajanje poena protiv Zadravca koji se osim sa čunjevima borio i sa tremom pa je njegovih 591 vrlo dobro ostvarenje. S druge strane Uzelac i Kuna su odigrali jedan prekrasan meč kojeg je Nikola dobio u posljednji kugli za jedan čunj.
Iako ukupni rezultat ovoga puta nije bio u prvom planu sa 3915 srušenih čunjeva možemo biti zadovoljni. Gostima iz Podbrezove čestitamo na vrlo dobroj igri i želimo ugodan boravak u Hrvatskoj.

Naša slijedeća utakmica je na rasporedu već sutra kada nam u goste dolazi Grmoščica. Utakmica počinje u 17 sati.